Pogląd, że plakaty to ozdoba pokojów dzieci lub nastolatków, już dawno odszedł do lamusa. Nic w tym dziwnego, mogą one stanowić dużo dojrzalszą, zachwycającą ozdobę, która nada wnętrzu oryginalności. Wszystko zależy od doboru odpowiedniego obrazka. Ozdobą większości wnętrz będą plakaty vintage, wprost zachwycające swoją estetyką, a do tego sprawdzające się przy wielu aranżacjach. Świetnie będą wyglądać w jadalni, salonie, kuchni czy nawet we wnętrzu siedziby firmy lub instytucji publicznej. Można umieścić je wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć niebanalny efekt.

Plakaty vintage – trend, który nieustannie się rozwija

Chociaż zostały dostrzeżone przez dekoratorów już kilka lat temu, nieustannie są na topie, rokrocznie zjednując sobie coraz więcej entuzjastów. Coraz chętniej wybierane są również przez osoby spoza branży dekoratorskiej, pragnące urządzić swoje prywatne domy. Wiele z tych osób stawia na oryginalność, pragnąc wywołać we wnętrzu przyjemną atmosferę oraz sprawić, że będzie prezentować się w sposób niebanalny, dlatego wybierają plakaty w stylu vintage.

Czym charakteryzują się plakaty w stylu vintage?

Stylistyka vintage opiera się na korzystaniu z rzeczy, które są stylizowane na pochodzące z poprzedniej epoki, w pewien sposób do niej nawiązują lub się nią inspirują. W przypadku plakatów jest to zazwyczaj wybór grafiki, która nawiązuje do formy plakatu propagandowego czy czerpie inspirację pod względem stylu i doboru kolorów z Polskiej Szkoły Plakatu. Prawdziwa klasyka nigdy nie wychodzi z mody, a to co cieszyło się popularnością kilka dekad temu, nadal jest popularne, zwłaszcza, że obecnie staje się jeszcze bardziej oryginalne.

Do jakich wnętrz plakaty w stylu vintage?

Jedną z najlepszych cech tych plakatów jest fakt, że świetnie sprawdzają się dosłownie wszędzie. Plakat ze względu na swoją formę idealnie sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym. Odpowiednio dobrana grafika może stanowić oryginalny dodatek do tej stylistyki. Jeśli wolimy wnętrza w stylu tradycyjnym lub rustykalnym, taki plakat będzie idealnie pasował i nada wnętrzu dodatkowego uroku.

Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij